خبر- نماز عبادی سیاسی جمعه 27 بهمن ماه 1396

#
نماز عبادی سیاسی جمعه 27 بهمن ماه 1396

 

 

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: انسان‌های متقی از هیچ کسی جز خداترسی ندارند، غمگین برای زندگی امروز و فردا نیستند و با اتکا به قدرت لایزال الهی در برابر هیچ قدرتی کرنش نمی‌کنند.

وی به اهمیت رعایت آداب نماز جمعه اشاره کرد و افزود: هنگامی‌که خطبه‌های نماز جمعه خوانده می‌شود به کارهای دیگر نپردازید و به آن گوش جان بسپارید.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به آیه سوم سوره مبارکه جمعه مبنی بر شناخت کسانی که خود را پیامبر معرف می‌کنند، گفت: این افراد مدعیان دروغینی هستند که گاهی پشت سر آن‌ها مستکبران قرار دارند که پول‌های گزافی را هزینه می‌کنند تا بتوانند لطمه، اختلاف و جنگ بین ادیان راه بیندازند.

وی با بیان اینکه یکی از نشانه‌های انبیاء اعجاز است، تشریح کرد: برای مثال حضرت مسیح(علیه السلام) به اذن خدا، در مجسمه‌ای که ساخته بود دمید و به پرنده ای تبدیل شد و همه این معجزه را دیدند.

حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه هر معلولی علت می‌خواهد و این سؤال به وجود می‌آید که آیا معجزه با قانون علیت در تضاد است یا خیر، عنوان کرد: معجزه با قانون علیت منافاتی ندارد، چرا که علت‌ها متفاوت است، علت معجزه خداست و برای خدا هیچ چیزی غیر ممکن نیست؛ هرچه را خدا اراده کند قطعاً محقق می شود.

وی اضافه کرد: در زمان کنونی، جنگ با حقایق معنوی و معجزات الهی از سوی استکبار جهانی راه افتاده که در آن، استکبار علیه ارزش‌های اسلامی از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است.

خطیب جمعه اصفهان با اشاره به آیه۲۹ سوره یازدهم قرآن کریم تصریح کرد: خداوند در این آیه به پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) تأکید می‌کند که تو معلم هزاران معلم شدی پس در مقابل دشمنان استقامت کن و بدان که عاقبت برای متقین است.

کشف حجاب میراث رضاخان مزدور خائن انگلیسی

وی با اشاره به کودتای انگلیسی که رضاخان را به قدرت رساند، اظهار داشت: مستکبران همیشه دنبال انسان‌های احمق و بی‌سواد هستند تا هر موقع او را نخواستند مثل دستمال کثیف به سطل زباله بیندازند.

حجت الاسلام میردامادی گفت: کارهای ضد دینی زیادی از سوی رضاخان، آن مزدور خائن انگلیسی همچون کشف حجاب، چادر از سر زنان محجبه کشیدن، اجازه ندادن برگزاری مراسم‌های عزاداری دینی و غیره انجام گرفت.

وی به سالگرد شهادت سید عباس موسوی دبیر کل حزب‌الله به دست صهیونیست‌ها اشاره کرد و افزود: آن‌ها ما را می‌کشند اما نمی‌توانند نام و راه ما را نابود کنند؛ حضرت زینب(سلام الله علیها) نیز به یزید فرمود به خدا قسم نمی‌توانی نام و عزت ما را از بین ببری.

روشنگری عملی حضرت زهرا(س)

امام جمعه اصفهان با اشاره به شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) ابراز کرد: گریه‌های حضرت زهرا(سلام الله علیها) تیری بر قلب دشمنان بود، ایشان روشنگری‌های بسیار زیادی انجام دادند، اینکه فرمودند مرا شبانه غسل و دفن کنید یک حرکت بسیار با عظمت سیاسی بوده و امروز یک سند است که چرا قبر دخت پیامبر (ص) مخفی است.

حماسه حضور مردم در 22 بهمن محاسبات دشمنان را بر باد داد

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر تشکر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد: شما مردم در برابر رنج‌ها، مشکلات، کمبودها و بیکاری‌ها صبر و تحمل کردید، شما دشمنانی که می‌خواستند این مشکلات را بهانه کرده و به انقلاب ضربه بزنند را همچون گذشته مأیوس کردید.

حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه مردم در این راهپیمایی عظیم پاسخ قاطع و دندان شکنی به بیگانگان و سست عهدان دادند، خاطرنشان کرد: دشمن سال‌ها به وسیله رسانه‌ها، جاسوسان و مزدوران خود در داخل کشور تلاش کرد تا امسال 22 بهمن را برخلاف آنچه که دیدیم نشان دهند، ولی صفا و پیوند مردم با ولایت تمام هزینه‌هایی که دشمن کرده بود را بر باد داد، در حقیقت حضور مردم، محاسبات دشمنان را بر باد داد.

مردم نسبت به تبعیض، معترض هستند

وی گفت: مردم ما همان‌هایی هستند که در 22 بهمن به میدان آمدند، مسئولان مردم را بشناسند و برای آن‌ها کار کنند؛ حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است؛ مردم خیلی از مشکلات را تحمل می‌کنند ولی از فساد و تبعیض شکایت دارند مسئولان قوای سه گانه این مسائل را به جد پیگیری کنند.

خطیب جمعه اصفهان بیان اینکه به جهانگیری که زمانی استاندار اصفهان بود پیشنهاد دادم در اداره‌ها صندوقی بزنید تا مردم شکایات خود را در آن بیندازند و به دست استانداری برسد، تأکید کرد: معتقدم مردمی که برای کاری به اداره‌ای مراجعه می‌کنند و از آنجا خارج می‌شوند 80 درصد از ادارات ناراضی هستند.

وی افزود: چگونه بانک‌ها به برخی وام‌های سنگین صدها میلیاردی با سود 4 درصد می‌دهند اما به مردم وام 15 درصدی پرداخت می کنند؛ این یک نوع تبعیض است، زمانی که یک جوان می‌خواهد وام ازدواج بگیرد موانع زیادی جلوی او قرار می دهند.

حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه مسئولان جلوی قاچاق را بگیرند، عنوان کرد: در هر فروشگاهی لباس‌های دوخته آماده چینی دیده می‌شود، پس این ملت شده یک ملت مصرفی؛ چرا اجازه ورود کالای قاچاق را می‌دهید تا کارخانه‌ها تعطیل و جوانان بیکار بشوند؟ چرا حقوق‌های نجومی 30 میلیونی و بالاتر قابل پرداخت است ولی به کارگر زحمت‌کش ذوب آهن، فولاد مبارکه و … که 30 سال با جان خود بازی کرده گفته می‌شود پول نداریم بپردازیم؛ آیا رضایت خداوند در این است.

سیلی سخت مسلمانان به رژیم صهیونیستی و دوستانش

وی با اشاره به انهدام جنگنده اف 16 رژیم غاصب صهیونیستی توسط پدافند هوایی سوریه، بیان کرد: درس فراموش نشدنی به رژیم صهیونیستی، همان کسانی که خود را بالاترین قدرت منطقه حساب می‌کردند داده شد، دیدیم قهرمانان سوریه هواپیمای فوق مدرن آن‌ها را سرنگون کردند و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ناله افتاد.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروز اتحاد و وحدت مسلمان در مقابل رژیم صهیونیستی و دوستان این رژیم غاصب و کودک‌کش به‌گونه‌ای شده که در مقابل هر جنایتی که انجام دهند سیلی سخت‌تری را به آنها می‌زنند.